Házená Nové Veselí

Národní finále Novinářského kalamáře v Praze

Mladší žáci Nového Veselí se do finálového turnaje, který pořádá Český svaz házené společně s Asociací sportu a škol probojovali přes oblastní a krajském finále. V oblastním finále porazili 2x V. Meziříčí a v krajském finále si poradili s družstvem ZŠ Jungmanova Jihlava 29:27.

Národní finále v Praze

Výsledky základní skupiny

ZŠ Nové Veselí - ZŠ Louny    16:5
ZŠ Nové Veselí - ZŠ Dřevohostice    19:11
ZŠ Nové Veselí - Zlín    23:12

Utkání v základní skupině se Novoveselským žákům podařilo rozhodnout již v úvodních minutách zápasů, když vycházeli z kvalitní obrany a dařilo se jim proměňovat všechny šance, které si vypracovali.

Semifinále

ZŠ Nové Veselí - Frýdek - Místek    24:13

V semifinálovém utkání narazili žáci Nového Veselí na velkého favorita celého finálového turnaje, družstvo Frýdku - Místku. Soupeř byl velice sebevědomí, a to se mu stalo osudným. Po sérii rychlých útoků vedli hráči z Vysočiny 5:1, což soupeře srazilo do kolen. Od té chvíle bylo na hřišti pouze jedno družstvo. Tento zápas byl bezesporu naším nejvydařenějším v celé soutěži. Hráli jsme rychle, skvěle jsme kombinovali a výborně chytal brankář Tomáš Řeháček, hodnotí trenér družstva Pavel Hladík.

Finále

ZŠ Nové Veselí - ZŠ Zárubova    12:12, sedmimetrové hody 2:4

Finálové utkání se hrálo za velké podpory tří set pražských fanoušků, kteří vytvořili vynikající atmosféru hodnou zápasu o školního přeborníka republiky. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, obě družstva se pravidelně střídala ve vedení. Po konečném hvizdu výborně pískajících rozhodčích bylo na ukazateli skóre 12:12, a tak museli o vítězi rozhodnout sedmimetrové hody. V nich sehrála svou roli psychika Novoveselského družstva, které mělo nejnižší věkový průměr ze všech účastněných družstev.