Házená Nové Veselí

Mladší žáci dobyli Partille cup

První týden v červenci se ve švédském Göteborgu konal již 35. ročník největšího mládežnického turnaje světa pod názvem Partille cup. Tohoto turnaje, tak jako v loňském roce, se zúčastnili i házenkáři Nového Veselí, kteří byli s Duklou Praha jedinými zástupci České republiky.
Letošního turnaje se zúčastnilo 725 týmů ze 41 států světa, celkem tedy 12 tisíc účastníků, kteří byli rozděleni do devíti kategorií chlapců a dívek. Novoveselští házenkáři měli zastoupení v kategorii B 18 (dorostenci) a B 12 (mladší žáci).
Do kategorie B 12 bylo přihlášeno 41 družstev, která byla rozdělena do deseti skupin. Mladší žáci Nového Veselí byli nalosováni do skupiny B 8 společně s celky RK Prevent (Slovinsko), HK Küngalvs (Švédsko) a IF Guif 2 (Švédsko). Základní kolo proběhlo za deštivého počasí a novoveselští házenkáři ho odehráli s dobrou obranou, v útočné fázi nevyužili však všech svých brankových příležitostí.

4.  RK Prevent  19:35  0

Díky prvnímu místu v základní skupině se mladší žáci kvalifikovali do finálové skupiny A 3. V ní jim byli soupeři Kärra HF 1, IK Sävehof 4, IK Sävehof 2 (všichni Švédsko). Tuto skupinu absolvovali házenkáři z Vysočiny opět s výbornou obranou. Ta byla základem rychlých protiútoků, které se dařilo efektivně zakončovat. Jediným slabým místem v této skupině byl druhý poločas utkání s celkem Kärra HF 1, v němž se podařilo vstřelit pouze tři branky.

Výsledky finálové skupiny A 3:

Nové Veselí - Kärra HF 1    8:9, (5:3)
Nové Veselí - IK Sävehof 4    19:13, (9:4)
Nové Veselí - IK Sävehof 2    17:9, (7:4)

Konečná tabulka finálové skupiny A 3:

1.  Sokol Nové Veselí  44:31  4
 2.  Kärra HF 1  27:19  4
 3.  IK Sävehof 2  18:24  1
 4.  IK Sävehof 4  23:38  1

Čtvrtfinále:

Nové Veselí - Lugi HF 2 (Švédsko)    16:10, (6:6)
Po vyrovnaném prvním poločase se vydařily úvodní minuty druhé půle, kdy rychlé protiútoky a efektivní střelba spojek rozhodly utkání.

Semifinále:

Nové Veselí - Strandby Eliing IF (Dánsko)    14:9, (6:5)
Základem úspěchu byla výborná obrana a výkon brankáře. V útočné fázi se dařily rychlé protiútoky, střelba křídel i spojek.

Finále:

Nové Veselí - Olympick Viking (Švédsko)    15:10, (9:3)
V neděli 6. 7. v 10:55 nastoupili mladší žáci v naplněné sportovní hale Lisebergshallen proti svému finálovému soupeři Olympick Viking. První poločas utkání patřil jednoznačně českým házenkářům, kdy opět výborná obrana byla základním kamenem úspěchu. Trpělivou hrou v útočné fázi si novoveselští házenkáři vytvořili šance, které efektivně zakončovali. Nervozitou poznamenaný domácí celek chyboval v rozehrávkách i ve střelbě, čehož soupeř využil k rychlým protiútokům, kterými rozhodl o osudu utkání.