Házená Nové Veselí

Přebor ČR v Náchodě

Mladší žáci Nového Veselí se po vydařené sezoně, ve které ztratili pouze jediný bod, stali potřetí za sebou přeborníky Jihomoravského kraje. Tímto vítězstvím se kvalifikovali mezi deset nejlepších týmů z celé republiky. Ty se sjeli ve dnech od 11. do 13. června do Náchodu, kde bojovali o přeborníka České republiky. Připomeňme, že v loňském roce se mladším žákům tento turnaj příliš nevydařil a skončili na 8.místě. V letošním roce odjížděli s poněkud vyššími ambicemi.

První hrací den
Úvod turnaje se Novoveselským vydařil. V prvních dvou utkáních porazili nejprve TJ Mladou Boleslav 25:19 a poté SSK Plzeň 19:11. Ve třetím zápase narazili na největšího favorita celého mistrovství, družstvo Karviné. Utkání začali dobře, brzy vedli 3:1, ale soupeř dokázal do poločasu skóre otočit na 7:9. Hráči z Vysočiny se však nevzdali a svou bojovností a vynikající obranou, dokázali náskok vyrovnat. Čtyři minuty před koncem utkání byl stav 13:13. Následovali však dvě nastřelené tyče, ze kterých se soupeř dostal do rychlých protiútoků a skóroval, Nové Veselí - HCB Karviná 13:17. Další těžkém utkání proti Lovosicím zvládli hráči dobře. Šest minut před koncem jsme prohrávali o dvě branky. Semkli jsem se a dokázali vyrovnat na konečných 18:18, hodnotí trenér družstva Pavel Hladík.

TJ Sokol Nové Veselí - TJ Mladá Boleslav           25:19
TJ Sokol Nové Veselí – SSK Plzeň                      19:11
TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná                   13:17
TJ Sokol Nové Veselí – Lovochemie Lovosice     18:18

Druhý hrací den
Na další hrací den se Novoveselští mladíci vyspali výtečně. Všechna utkání měla jednoznačný průběh, a tak mohli naskočit i hráči širšího kádru, kteří si tak připsali cenné zkušenosti.

TJ Sokol Nové Veselí - FTP Velká Bystřice           15:11
TJ Sokol Nové Veselí – Sokol Písek                      22:11
TJ Sokol Nové Veselí – TJ Sokol Vršovice            22:17

Třetí hrací den
Následující hrací den zbývalo odehrát poslední dvě utkání. Zápas s Jičínem měli Novoveselští dobře rozehraný, ale díky několika nepřesnostem v rozehrávce skončil remízou 13:13. Tato remíza znamenala stop medailovým ambicím. Přes velké zklamání si hráči velmi dobře uvědomovali důležitost posledního utkání, ve kterém nastoupili proti TJ Náchod. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný, ale větší vůle po vítězství byla na straně házenkářů Nového Veselí, kteří vyhráli 15:14.

TJ Sokol Nové Veselí - HBC Teves Jičín           13:13
TJ Sokol Nové Veselí – HC TJ Náchod              15:14