Házená Nové Veselí

1. kolo žákovské ligy

Žákovská liga starších žáků je oficiálním přeborem republiky hraná turnajovým způsobem. Do prvního kola, které se hrálo 20.11. 2004 v Praze a kterého se po podzimní části základních soutěží zúčastnilo 24 nejlepších družstev z ČR nevstoupili novoveselští příliš dobře. Hráči se zalekli velkého jména soupeře a první poločas prohráli velkým rozdílem. Do druhého poločasu nastoupilo úplně jiné družstvo, hráči hráli sebevědomě a svého soupeře přehráli ve všech směrech, bohužel na zvrat to nestačilo. Ve druhém zápase čekal na novoveselské tým HC Zubří, který obhajuje titul mistra ČR. Vstup do zápasu hráčům opět nevyšel a v 5. minutě prohrávali už 5:1. Od té doby však svého soupeře přehrávali a do konce prvního poločasu otočili skóre na 12:8. Ve druhém poločase svůj náskok udrželi a zaslouženě zvítězili. Výborně zachytal brankář Dobrovolný. Zápasy s družstvy Vršovic, Písku a Libčic zvládl tým z Vysočiny výborně a ve všech třech utkáních zvítězil velkým rozdílem.
"S výkonem hráčů jsem spokojený. Předvedli pohlednou házenou a ukázali, že se nemusí bát žádného soupeře. Nyní nás čeká druhé kolo, kde už se utká pouze 20 nejlepších týmů", hodnotí trenér družstva Pavel Hladík.