Házená Nové Veselí

3. kolo Žákovské ligy

Házenkáři Nového Veselí vstupovali do těžké skupiny bez nemocného Rösslera a Jakuba Klímy, přesto doufali v postup. "Na toto kolo jsme se důkladně připravovali a věřili, že hned v prvním zápase si zajistíme postup. Zápas s Libercem jsme dobře rozehráli, věděli jsme, že kondiční připravenost hovoří pro nás a pokud budeme trpěliví, méně zkušený soupeř udělá chyby. Poločas skončil remízou. Ve druhém poločase začaly přicházet chyby a my se dostali až do tříbrankového vedení. Poté ale následovala série našich vyloučení, které soupeř využil a náskok smazal. V hektickém závěru se nám už nepodařilo zápas dovést do vítězného konce," hodnotí úvodní střetnutí trenér Pavel Hladík.
Druhý zápas, který se hrál za 30 minut po utkání s Libercem, se Novoveselským vůbec nepovedl. Hráči se nedokázali vyrovnat s porážkou z prvního zápasu a úplně propadli v prvním poločase. Do druhého poločasu nastupovali hráči s cílem neprohrát, neboť svou roli mohlo hrát i skóre. Hráči zabojovali a druhá půle skončila remízou, což bylo pro házenkáře z Vysočiny velice důležité, když našli ztracené sebevědomí.
"Ve třetím zápase nás čekalo Zubří, které do té doby ztratilo v celé soutěži pouze 3 body a patří k hlavním favoritům na mistra ČR. Hráči se semkli, věděli, že případný úspěch nám zaručí postup do další fáze. Zápas byl po celý první poločas hodně vyrovnaný. Obě družstva se střídala ve vedení a v poločase svítilo na ukazateli nerozhodné skóre. O přestávce se kluci neustále hecovali, i když věděli že postup nám zajistí i přijatelná prohra, ale chtěli zápas vyhrát. Start do druhé půle nám vyšel na výbornou, motivovaní hráči do začátku druhé půle přímo vlétli a šňůrou 4 branek v řadě získali velice důležitý náskok. Poté se nám podařilo díky zkušené hře hru zklidnit a hrát dlouhé útoky s cílem čekat na jistou pozici k zakončení. Soupeř znervózněl, protože věděl, že ztrácí. Za deset minut dokázalo Zubří stáhnout skóre na 20:22. V té chvíli soupeř vytušil, že se láme zápas a nasadil na Štikara a Mokrého osobní obranu. Tím nám ale paradoxně pomohl. Přeskupili jsme sestavu a hbitý Martin Klíma se dokázal prosadit na velkém prostoru brankoviště a připravovat střelecké pozice pro Dobrovolného, který je s přehledem proměňoval. V samotném závěru už soupeř jen kosmeticky upravil na konečný výsledek 26:24. Toto vítězství je pro nás velice cenné, stejně jako postup mezi 12 nejlepších družstev v ČR," dodává k utkání asistent trenéra Kasal.