Házená Nové Veselí

5. kolo Žákovské ligy

Páté kolo Žákovské ligy (přebor ČR), do kterého postoupilo 10 nejlepších družstev ČR zastihlo starší žáky ve složité situaci. Týmu chyběli zraněný Štěpán Chalupa a nemocný Jiří Salaš. Navíc hráči Vojtěch Hron, Marek Veselý a Jakub Zimmermann hráli po dlouhé pauze. "Nejdůležitější zápas nás čekal hned na úvod. Věděli jsme, že pokud uspějeme proti Velké Bystřici prakticky si zajistíme postup. Na zápas jsme se připravovali v týdnu. Chtěli jsme využít výškové převahy a nepustit soupeře do střelby. I přes to jsme do utkání nevstoupili dobře a brzy prohrávali 2:0. Poté jsme zlepšili obranu a zpřesnili hru v útočné fázi. Výsledkem byl poločasový stav 10:8. Ve druhém poločase jsme si výsledek pohlídali a připsali si důležité vítězství", hodnotí trenér Pavel Hladík. "V zápase s Lovosicemi jsme zvládli dobře první poločas, ve kterém jsme drželi se soupeřem krok. Ve druhém se začal projevovat tréninkový výpadek některých hráčů. Ten pokračoval i v zápase s Duklou Praha, do kterého už nenastoupil Vojtěch Hron, který se šetřil na poslední zápas s domácím Jičínem. Případné vítězství nám mohlo zajistit druhé místo v této těžké skupině. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, obě družstva se střídala ve vedení. Bohužel v závěru nám nevyšel nacvičený signál a z následného rychlého útoku jsme inkasovali rozhodující gól. Přesto bych chtěl své svěřence za předvedenou hru pochválit. Sáhli si na dno svých sil a podali dobrý výkon. Zvláště mě potěšil Jakub Zimmermann a brankář Tomáš Řeháček. Postup mezi 8 nejlepších družstev ČR je pro nás velkým úspěchem. V 6 kole nás čekají velcí favorité celého přeboru ČR. Družsta HCB Karviná, HK Kopřivnice a HBC Jičín. Je to poslední kolo před finálem přeboru a já pevně věřím, že si ho v červnu zahrajeme. Družstvo ukázalo, že i bez střelce Štěpána Chalupy, který se v pondělí opět zapojí do přípravy má svou sílu a může hrát s každým", uzavírá Pavel Hladík