Házená Nové Veselí

5. kolo žákovské ligy

Postup do 6. kola Žákovské ligy, mezi 8 nejlepších družstev České republiky s zajistili mladí Novoveselští házenkáři díky výbornému výkonu v utkání proti Litovli. Koncentrovaný výkon, výborná obrana a perfektní hra v útočné fázi byly základem k vítězství 26:22. První utkání proti favoritu celé soutěže družstvu Karviné začali házenkáři z Vysočiny nebojácně. Se svým soupeřem drželi celý první poločas vyrovnaný výkon. Na jeho konci však neproměnili 4 vyložené šance a soupeř odskočil na 5 branek. Druhá půle byla jednoznačně v režii Karvinských. Zápas s relativně nejslabším soupeřem turnaje, družstvem Liberce byl po celou dobu velice vyrovnaný. Velkou část utkání Novoveselští vedli, ale nedokázali se nikdy svému soupeři vzdálit na více než 3 branky. V polovině druhého poločasu hosté srovnali a třemi rychlými protiútoky se ujali vedení 13:10. Házenkáři z Nového Veselí hnáni výbornými diváky však zmobilizovali síly a výsledek srovnali na konečných 15:15. V posledním utkání proti Dukle Praha jim však chyběli síly. "Odehráli jsme celý turnaj prakticky bez střídání a v utkání proti Litovli si hráči sáhli až na dno sil. Vzhledem k tomu, že v tomto zápase prakticky o nic nešlo nastoupili mladší hráči".

Výsledky zápasů našich žáků

Nové Veselí - HCB Baník Karviná    15:28
Nové Veselí - Lokomotiva Liberec    15:15
Nové Veselí - Tatran Litovel    26:22
Nové Veselí - Dukla Praha    10:24

Branky: Chalupa Štěpán 11, Klíma Václav 16, Prokop Stanislav 9, Najman Pavel 8, Bláha Roman 15, Šůstek David 4, Zimmermann Štěpán 2